Достапни линкови

Ал Каеда:Пакистанците да се кренат против Владата


Вториот човек на Ал Каеда повика Пакистанците да се кренат против својата влада, затоа што не успела да обезбеди помош за жртвите од поплавите. Во видео објавено на интернет страницата на организацијата , Ајман ал Завахири исто така, ја обвини владата на Пакистан
за корупцијата. Тој вината за таквите состојби во земјата им ја препиша на апатијата на луѓето кои се делумно одговорни за работата на лидерите.
XS
SM
MD
LG