Достапни линкови

Петмина исчезнати во експлозија на гасовод во Сан Франциско


Најмалку петмина се уште се водат како исчезнати по експлозијата на гасовод во близина на Сан Франциско во САД. Во експлозијата во четвртокот загинаа четворица. Градските власти велат дека во експлозијата и пожарот што уследил по неа, се уништени 37 куќи, а околу 50 луѓе биле повредени. Се уште се непознати причините за експлозијата, но локалните медиуми објавија дека неколку денови претходно локалните жители пријавиле дека чуствуваат мирис на плин.
XS
SM
MD
LG