Достапни линкови

Ештон - Преговорите Белград-Приштина со посредство на ЕУ


Високата претставничка за безбедност и надворешна политика на ЕУ, Кетрин Ештон денеска во Брисел рече дека Унијата е таа што треба да пружи „добри услуги“ во разговорите меѓу Белград и Приштина, пренесува агенцијата Бета. ОН не треба да бидат посредник, рече Ештон и додаде дека членките на ЕУ го предлагаат Брисел како место за преговори.

XS
SM
MD
LG