Достапни линкови

ММФ: се уште ризици за глоблната економија


Меѓународниот монетарен фонд предупреди дека ризикот за глобалното економско заздравување се инетнзивира, бидејќи владите и финансискиот сектор се уште не можат да се справат со големите долгови. Во најновиот извештај ММФ оценува дека заздравувањето е посилно од очекуваното, но оти економијата се уште се соочува со големи ризици.
XS
SM
MD
LG