Достапни линкови

Медведев - парламентрана демократија би била катастрофа


Рускиот Претседател Дмитриј Медведев изјави дека парламентарната демократија би била катастрофа за Русија. Системот треба да се модернизира но внимателно поради зголемувањетона сиромаштијата во пост комунистичката ера, рече Медведев на конференцијата во Јарослав. Тој е критикуван за бавното ниво на демократски реформи во Русија и бруталното справување на полицијата со анти владините демонстранти.
XS
SM
MD
LG