Достапни линкови

Вирусот Западен Нил уби 20 луѓе во Грција


Грчкото министертво за здравство соопшти дека 20 луѓе починале од вирусот Западен Нил а уште 10 пацинети се на реанимација.Во соопштението се наведува дека сите жртви на вирусот се луѓе кои боледувале од хронични болести.
XS
SM
MD
LG