Достапни линкови

Напади со беспилотни летала во Северен Вазиристан


Најмалку 10 милитанти се убиени во два напада со беспилотни летала во пакистанскиот Северен Вазиристан – упориште на талибанците и Ал Каеда. Овој пограничен регион милитантите го користат за напади врз меѓународните трупи во Авганистан.
XS
SM
MD
LG