Достапни линкови

Фудбал: нерешено со Ерменија


Фудбалската репрезентација на Македонија не успеа да ја победи Ерменија во рамките на квалификациите за европското првенство што ќе се одржи во 2012 година во Полска и Украина. Синоќа во Скопје натпреварот заврши нерешено 2:2, откако Ерменија на два пати водеше. Конечниот резултат го постави Илчо Наумовски од пенал во последните моменти од натпреварот.
XS
SM
MD
LG