Достапни линкови

Катедрала „Мајка Тереза“ во Приштина


Во Приштина денеска е отворена катедрала во чест на Мајка Тереза. Катедралата е изградена со донации од Албанците. На настанот присуствувавеше и специјален пратеник на папата Бенедикт 16, архибискупот Зеф Гаши. Се проценува дека катедралата, која се уште не е целосно завршена, ќе чини 1,28 милиони долари. Кулите на катедралата, по завршувањето, треба да бидат високи 70 метри.
XS
SM
MD
LG