Достапни линкови

Тројца војници на НАТО загинаа во Авганистан


Тројца војници на НАТО загинале викендов во одделни напади во јужен Авганистан, соопштиваат во мисијата ИСАФ. Авганистанските сили, пак, соопштија дека во заедничка акција на НАТО и Авганистанските сили се убиени 13 талибанци во провинцијата Кандахар.
XS
SM
MD
LG