Достапни линкови

Бомбашки напад во Дагестан


Тројца руски војници загинале, а 30-тина се повредени, во самоубиствен бомбашки напад во Дагестан.
Властите информираат дека, возач се разнел во автомобил-бомба на едно стрелиште во градот Буинакск, каде што војската кампувала. Тие соопштуваат дека автомобилот експлодирал кога удрил во воен џип што му го попречил патот, за да не му дозволи да стигне до шаторите во кои спиеле стотици војници.
XS
SM
MD
LG