Достапни линкови

Запленети 1,8 килограми хероин


Запленети се речиси 1,8 килограми хероин во авотмобилот на 26-годишен скопјанец на граничниот премин Табановце, на излез од Македонија. На скопјанецот му е поднесена кривична пријава и му е одреден притвор од 30 дена.
XS
SM
MD
LG