Достапни линкови

Во пожарите во Русија најмалку 8 загинати


Во шумските пожари што повторно избувнаа во Јужна Русија досега загинале најмалку осум луѓе, соопшти министерството за вонредни ситуации. Над десетина лица биле хоспитализирани. Најопасно било во регионот на Волгоград.
XS
SM
MD
LG