Достапни линкови

Очет на Груевски за работата на неговата влада


,,Константа за оваа Влада во изминатите четири години е работата. Имавме конкретна програма со рокови и работевме на нејзино остварување. Не ветивме невозможни работи, туку работа, посветенсот и одговорност,, изјави Груевски денеска во Скопје. Тој времето на функционирањето на Владата го подели на два периода, првите две години без економска криза и вторите две години, како што посочи, со најголема светска екекомска криза во изминатите 80 години што ја погоди и македонската економија.
XS
SM
MD
LG