Достапни линкови

Екоплозија на шиитски собир во Пакистан - 5 загинати


Најмалку 5 лица се убиени, а 20 се ранети во експлозија на бомба на собир на шиитите во Кета – Пакистан. На собирот се одбележуваше последниот ден од Рамазан на шиитите на кој се покажува солидарност со палестинците и проиваставување на израелската контрола врз Ерусалим.
XS
SM
MD
LG