Достапни линкови

Грузија ја обвини Русија за кршење на примирјето


Грузискиот премиер Ника Гилаури ја обвини Русија за кршење на примирјето што ја оконча кратката војна меѓу двете земји во 2008 година. Минатиот месец, Грузија ја обвини Русија дека распоредува модерен ракетен систем во отцепените грузиски покраини Јужна Осетија и Абхазија.
XS
SM
MD
LG