Достапни линкови

Претседателот на Украина во прва официјална посета на Кина


Украинскиот претседател Виктор Јанукович денеска е во прва официјална посета на Кина. Предвидено е претседателот да потпише договор за поедноставување на кинескиот визен режим за украинските државјани. Се очекува и потпишување на договори за соработка на полето на заштитата на животната средина и за размена на искуства во развојот на вселенска технологија
XS
SM
MD
LG