Достапни линкови

Париз: Навредите од Иран кон Карла Бруни се неприфатливи


Портпаролот на Министерство за надворешни работи на Франција Бернард Валеро, денеска изјави дека неодамнешните навреди на иранските медиуми против првата дама на Франција се неприфатливи. Според Валеро, Франција оваа порака ја пратила по дипломатски канали.
Про владиниот ирански "Касхан", ја нарече Карла Бруни Саркози проститутка. Според весникот, нејзината поддршка на иранката осудена на смрт во Иран значи дека и таа заслужува смрт.
XS
SM
MD
LG