Достапни линкови

Ослободена американска хуманитарка во Дарфур


Ослободена е американската хуманитарка кој беше држене во заложништво во немирниот регион Дарфур во Судан, повеќе од 100 дена. Суданските власти велат дека не е платен откуп за ослободувањето.
Во меѓувреме, суданските државни медиуми јавија дека се киднапирани двајца руски пилоти кои превезувале храна за заедничката мировна мисија на ОН и на Африканската унија во Дарфур.
XS
SM
MD
LG