Достапни линкови

Пожар во дом за стари лица во Русија- 9 загинати


Во западниот дел на Русија во областа Твер во пожар што избувнал во дом за старци загинале најмалку 9 луѓе, најмалку едно лице е повредено, а над 480 луѓе биле евакуирани од објектот. Смртта настанала поради труење од чадот, а засега нема информции за тоа што го предизвикало пожарот.
XS
SM
MD
LG