Достапни линкови

Собранието на Македонија за законите за основно и средно образование


Македонското Собрание денеска треба да го донесе дополнетиот предлог за изменување и дополнување на Законот за парничната постапка во второ читање, чија расправа заврши вчера.
Пратениците треба да се осврнат и на дополнетите предлог закони за изменување и дополнување на Законот за основното образование и на Законот за средното образование, и двата во второ читање.
XS
SM
MD
LG