Достапни линкови

Истрага за заложничката драма на Филипини


Филипинскиот претседател Бенигно Акино најави истрага за смртта на осум туристи од Хонг Конг, при вчерашната заложничка драма во Манила. Тој рече дека не може да биде задоволен од тоа како заврши инцидентот.
Десетчасовната заложничка драма во Манила заврши, откако полицајците влегоа во киднапираниот автобус и го застрелаа киднаперот. Во престрелката загинаа и осуммина заложници.
XS
SM
MD
LG