Достапни линкови

Почна истрагата за загадувањето на Мексиканскиот залив


Денеска во Хјустон започна истрагата за причините за експлозијата во Мексиканскиот залив која се случи на 20 април и која предизвика да се излејат 780 илјади тони нафта во Мексиканскиот залив. Денеска свои искажи дале од раковдството на нафтената компанија Бритиш Петролеум и преставници на компанијата Трансошн кои се сопственици на нафтената платформа. Истрагата ја спроведуваат американската крајбрежна стража и Агенцијата за управување со енергија.
XS
SM
MD
LG