Достапни линкови

Бангладеш:13 луѓе се отруле од домашен ликер


Во Бангладеш најмалку 13 луѓе починале а многу други се во лоша состојба откако пиеле домашно подготвен ликер, соопшти полицијата Се претпоставува дека тие пиела ниско квалитетен алкохолен пијалок . Пиењето алкохол без официјална дозвола е забрането во Бангладеш, земја со мнозинство муслиманско население.
XS
SM
MD
LG