Достапни линкови

Авганистан - протести поради убиство на „цивили “


Стотици авганистанци протестираа денеска на авто патот поради убиството на татко и син за време на вчерашниот напад на НАТО силите во источен Авганистан. Според НАТО во нападот биле убиени двајца непријателски борци, додека за насобраните авганистанци станува збор за цивили.
XS
SM
MD
LG