Достапни линкови

Средба на Медведев со тројца претседатели


Рускиот претседател Дмитри Медведев денеска во Сочи ќе разговара со лидерите на Авганистан, Пакистан и Таџикистан, Хамид Карзаи, Али Асиф Зардари и Имомали Рахмонов. На средбата ќе стане збор за безбедносни прашања, како и за трговијата со дрога во регионот.
XS
SM
MD
LG