Достапни линкови

Гејтс најави повлекување наредната година


Американскиот секретар за одбрана Роберт Гејтс, во интервјуто објавено денеска најави дека ќе се повлече од својата функција некаде во 2011 година. Гејтс изјави дека до времето кога тој ќе ја остави својата функција , ситацијата во Авганистан ќе биде надмината. Гејтс изјави дека логично е некаде во 2011 да ја предаде функцијата на некој друг.
XS
SM
MD
LG