Достапни линкови

Времето денеска сончево и топло


Жителите на Македонија денеска ќе го осетат првиот топлотен бран. Времето ќе биде сончево и многу топло а температурите во градовите во земјава ќе се движат во интервалот од 29 до 39 степени целзиусови. Во Скопје слично време, со максимална дневна температура до 35-иот степен. Метеролозите предвидуваат слично време во текот на викендот со максимални дневни температури до 40-тиот степен.
XS
SM
MD
LG