Достапни линкови

Турција - сопствена истрага за израелскиот напад врз флотата за Газа


Турската влада соопшти дека ќе спроведе сопствена истрага за израелскиот напад врз хуманитарната флота за Газа во кој загинаа 9 турци на 31 Мај. Извештајот ќе биде презентиран пред Меѓународната истрага воспоставена од Обединетите Нации. Две посебни истраги превзеде и Израел.
XS
SM
MD
LG