Достапни линкови

Молотов коктел врз турскиот конзулат во Солун


Непознати лица рано изутрината фрлиле молотов коктел врз турскиот конзулат во Солун, објави електронското издание на весникот „Катимерини“.
Бомбата паднала врз оградата на конзулатот и предизвикала пожар, кој навреме бил изгаснат.
XS
SM
MD
LG