Достапни линкови

Нема веќе американска воена помош за Либан?


Американски пратеници соопштија дека ќе ја блокираат американската воена помош за Либан, по минатонеделната грнична престрелка меѓу Либан и Израел. Во престрелката загинаа двајца либански војници, еден либански новинар и израелски офицер.
Стејт департментот соопшти дека не планира да ја преразгледува воената соработка со Либан, а портпаролот Филип Кроули рече дека нема информации дека во инцидентот е користено американско оружје.


XS
SM
MD
LG