Достапни линкови

Во Хамбург затворена Џамија собиралиште на екстремисти


Во Хамбург е затворена џамијата која била собиралиште на учесниците на терористичките напади врз САД на 11 Септември 2001 година. Неделникот Фокус, повикувајки се на разузнавачки извори пишува дека џамијата повторно станала центар на екстремисти во Хамбург.
XS
SM
MD
LG