Достапни линкови

Се намалуваат пожарите во Португалија


Околу 500 пожарникари се обидуваат да ги изгаснат 10-те пожари кои го зафатија северниот и централниот дел на Португалија, соопштиле властите. Тие соопштиле дека бројот на пожарите е преполовил во однос на претходниот ден. Во пожарит се повредени 3 луѓе, а спасувачките екипи евакуирале и население од местата зафатени со пожари.
XS
SM
MD
LG