Достапни линкови

Коморовски ќе биде инаугуриран за Претседател на Полска


Бронислав Коморовски од денеска и официјално ке стане Претседател на Полска речиси 4 месеци по загинувањето на Претседателот Лах Качински. Коморовски беше Претседател на Парламентот и на избори го победи братот на починатиот Претседател Јарослав Качински.
XS
SM
MD
LG