Достапни линкови

Временска прогноза-сончево со можност за врнежи


Времето ќе биде сончево и топло, попладне локална нестабилност со дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Температурата ќе се движи од 26 до 35 степени. Во Скопје ќе биде сончево и топло, попладне локална нестабилност со дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Температурата ќе достигне до 33 степени.
XS
SM
MD
LG