Достапни линкови

Кина тврди дека ги почитува санкциите против ИранКинеското министерство за надворешни работи соопшти дека трговијата меѓу Кина и Иран е вообичаена бизнис размена и оти Пекинг секогаш ги почитува резолуциите на Советот за безбедност на Обединетите Нации. Ваквата кинеска реакција доаѓа откако претставник на Стејт Депратментот го повика Пекинг целосно да ги почитува санкциите против Иран и Севрена Кореја.

XS
SM
MD
LG