Достапни линкови

Пчелари виновни за пожарот на Самос


Тројца пчелари се обвинети дека го предизвикале шумскиот пожар на грчкиот остров Самос, соопштуваат грчките власти. Против пчеларите се подигнати обвиненија. Поради пожарот на Самос во понеделникот беше прогласена вондредна состојба , а стотици туристи од крајбрежните хотели беа евакуирани. Огнот е целосно изгаснат денеска.
XS
SM
MD
LG