Достапни линкови

Кинеската армија организира воени вежби


Кинеската армија денеска започнува со петдневна воена вежба во која се вклучени хеликоптери и борбени авиони. Кинеските медиуми во изминативе неколку недели известуваа за неколку воени вежби. Претходно, овие настани се одвиваа во тајност, но кинеската армија во изминативе неколку месеци се обидува да биде поотворена кон јавноста.
XS
SM
MD
LG