Достапни линкови

Времето денеска сончево и топло


Времето денеска ќе биде сончево и топло. Приквечер, во западните делови на земјата може да се очекува појава на облачност и слаби повремени врнежи од дожд. Температура ќе се движи од 27 до 38 степени. Во Скопје и околината слично време, со температура до 35 степени целзиусови.

XS
SM
MD
LG