Достапни линкови

Политички затвореници во Иран, штрајкуваат со глад


Ирански опозициони веб страници денеска објавија дека 17-мина политички затвореници штрајкуваат со глад во знак на протест поради лошиот третман во затвор. 5-мина од затворениците, меѓу кои се и студентски активисти и новинари, завршиле во болница.
XS
SM
MD
LG