Достапни линкови

Нема повлекување од Авганистан до 2011 година


Американскиот министер за одбрана Роберт Гејтс, во интервју за телевизијата Еј-Би-Си, изјави дека американските сили нема да го напуштат Авганистан во јули 2011 година. Тој зборуваше за делумно повлекување, но рече дека намалувањето на бројот на војници ќе зависи од успесите во Авганистан.
XS
SM
MD
LG