Достапни линкови

Мулен:војската на САД има план за напад на Иран


Шефот на Генералштабот на американската војска Мајк Мулен изјавил дека војската на САД има план за напад на Иран, но сепак рекол дека таков напад е лоша идеја. Мулен неколку пати повторува дкеа воен напад на Иран ќе има сериозни и непредвидливи последници на целиот Блиски Исток , но истовреме изјавува дека развојот на нуклеарно оружје на Техеран е неприфатливо.Мулен во интревју за Ен-Би –Си изјавил дека воен акција е една од опциите ако биде тоа потребно.
XS
SM
MD
LG