Достапни линкови

Шпанците не сакаат борби со бикови, но се противат на нивна забрана


Повеќето од Шпанците не сакаат борби со бикови, но се противат на одлуката да се забранат борбите со бикови во североисточната област Каталонија , покажала една анкета спроведена во Шпанија. Најголем дел од Шпанците сметат дека со забраната се отфрла традицијата. Каталонија во средата стана првата шпанска област која ги забрани борбите со бикови.
XS
SM
MD
LG