Достапни линкови

Откриено телото на исчезнатиот американец


НАТО соопшти дека еден од двајцата американски морнари, исчезнати во Авганистан во минатата недела, бил убиен и оти неговото тело било откриено. Претходно талибанците потврдија дека другиот морнар бил во нивно заложништво.
XS
SM
MD
LG