Достапни линкови

Во Сараево протести против забраната за бурки


Во Сараево денеска група на луѓе протестираат против усвојувањето на законот за забрана на носење бурки. Од здружението „Рамноправност за сите“ кои го организиарале протестот велат дека ќе поднесат барање до Собранието да не го усвојуваат законот, во спротивно тие ќе мора да го кршат.Утре Комисијата за човекови права треба да го разгледува предлог законот за забрана на носење бурки во јавноста.
XS
SM
MD
LG