Достапни линкови

САД и Јужна Кореја ги започнаа вежбите Непобедлив Дух


Американските и јужно корејските воени бродови и хеликоптери ги започнаа 4 дневните маневри во водите околу Корејскиот полуостров. Во вежбата наречена „Непобедлив дух“ учествуваат 20 бродови, 200 летала и околу 8 илјади американски и јужно корејски војници. За Северна Кореја станува збор за провокација на која можат да одговорат и со нуклеарно оружје.
XS
SM
MD
LG