Достапни линкови

47 години од скопскиот земјотрес


Градот Скопје ќе ја одбележи 47 годишнината од катастрофалниот земјотрес во Скопје. По тој повод ќе биде положено цвеќе пред Споменикот на загинатите во земјотресот, а ќе се одржи и традиционална крводарителска акција на Црвениот крст на град Скопје. Во земјотресот животот го загубија 1.070 луѓе, а 3.000 беа повредени.
XS
SM
MD
LG