Достапни линкови

Генерал Мулен во Пакистан


Шефот на американскиот Генерал Штаб адмирал Мајк Мулен денеска се сретна со шефот на пакистанската армија генерал Тарик Маџид. Тие разговарале за регионалната безбедност и за напредокот на Пакистан во борбата со екстремизмот. Посетата ан Мулет на Пакистан доаѓа во време кога САД се загрижени дека во Пакистан присуствуваат исламистички милитанти кои се обвинети за напади врз војниците на НАТО во Авганистан.
XS
SM
MD
LG