Достапни линкови

Инциденти и судири на југот и северот на Јемен


Најмалку 5 јеменски војници загинале во заседа на југот на земјата поставена од осомничени припадници на Ал Каеда, додека на северот во битката со шиитските бунтовници загинале 20 лица. Во првиот случај станува збор за трет напад на Ал Каеда, а во конфликтот на северот од 2004 загинаа над 3 илјади луѓе.
XS
SM
MD
LG