Достапни линкови

Обама потпиша историски финансиски реформи


Претседателот Барак Обама денеска потпишаа закон за финансиски реформи што предвидува најголеми реформи во финансискиот систем 1930-та. Со законот се предвидува поголема заштита на потрошувачите и проверка на моќта на големите банки Обама изјави дека законот ќе овозможи Американците никогаш повеќе да не ги плаќаат сметките за грешките на Волстрит .
XS
SM
MD
LG